ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Adres e-mail dodany

Green wall

Ściana zieleni Oryginalna ozdoba Galerii Przymorze - Vertical Garden - to projekt znanego francuskiego artysty i projektanta Patricka Blanca.

Czy w galerii handlowej można czuć się jak w ogrodzie?

Czy tak duża powierzchnia wypełniona roślinami może funkcjonować bez ziemi? Okazuje się, że tak. Patrick Blanc, który z zawodu jest również botanikiem, opracował metodę pielęgnacji zieleni wykorzystującą tylko wodę wzbogaconą w odpowiednie sole mineralne i witaminy. Ta metoda pozwala na komponowanie ścian z żywymi roślinami bez użycia tradycyjnego podłoża.

Patrick Blanc jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. otrzymał tytuł Kawalera Orderu z dziedziny sztuki i literatury (2005) oraz nagrodę Francuskiego Zgromadzenia Naukowego z zakresu botaniki (1993). Na świecie prace Patricka Blanca są częstą ozdobą najbardziej prestiżowych obiektów, takich jak np.: ambasada Francji w New Delhi, Parlament Europejski w Brukseli, plac w Santa Cruz na Teneryfie, czy też park Floral w Paryżu.

Wykonanie jego projektu dla Galerii Przymorze to przede wszystkim realizacja pomysłu, by goście odwiedzający te miejsce poczuli się nie tylko jak w zwykłym centrum handlowym, lecz jak w miejscu, gdzie zakupy i przyroda choć odrobinę wzajemnie się przenikają. Ściana Zieleni intryguje już samą nazwą, ale zdecydowanie większe wrażenie budzi możliwość zobaczenia jej na żywo, dlatego zapraszamy serdecznie do Galerii Przymorze.